Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Duyuru ve Haberler

İtlafın Değişmeyen Adresi: Sarıyer Belediyesi (28/02/2008)
Sarıyer Belediyesi, sokak köpeklerini toplayıp kısırlaştırdıktan sonra, hayvanların doğal yaşam ortamı diyerek, köpekleri ıssız ormanlara bırakıyor. Bilmedikleri yerde aç kalan hayvanlar, mahallelerine geri dönmek isterken yollarda ölüyorlar.Ekipler bazen de ormana bıraktıkları hayvanları birkaç gün sonra ziyaret edip zehirliyorlar.

Belediye başkanı Yusuf Tülün, hayvanseverlere de yol göstererek "isteyenler, hayvanları gidip ormanlarda besleyebilir" diyor. Oysa, Sarıyer Belediyesi'nin hiçe saydığı 5199 no'lu yasada sahipsiz hayvalar için "Müşahade yerlerinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanların kaydedildikten sonra öncelikle alındıkları ortama bırakılmaları esastır." deniyor.

Yayın anlayışımız gereği elimizdeki ölü köpek resimlerini yayınlamıyoruz.

Tepkinizi göstermek için aşağıdaki bilgilerden belediyeye ulaşabilirsiniz.

Başkanlık Santral
Tel:(212) 242 75 75 (Pbx)
Fax:(212) 242 99 38
E-Posta: ozelkalem@sariyer.bel.tr

Halkla İlişkiler
Tel: (212) 242 04 99
Fax: (212) 242 04 99
E-Posta: halklailiskiler@sariyer.bel.tr

Tüm Duyuru ve Haberler