Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Hakkımızda

Minikpati.com, 2006 yılının sonlarında, sadece gereksinimi olan sokak hayvanlarının yuva bulması amacı ile kurulmuş bir web sitesidir.

Minik Pati, kurulduğu günden bu yana çok sayıda sokak hayvanının yuva bulmasına, sahipsiz dişi sokak kedilerinin özel kliniklerde kısırlaştırılmasına ve barınaklar için çeşitli destek kampanyaları düzenlenmesine ön ayak oldu.

Minikpati.com da yuva arayan hayvanların ilanlarının yanı sıra ilgiyle takip edebileceğiniz farklı bölümler de var.

Editörün Köşesi'nde gündemi takip etmeye çalışıyoruz.

Sağlık Köşesi'nde Veteriner Hekimlerimiz hayvan sağlığı üzerine yazılarını bizimle paylaşıyorlar.

Hayvan Dostları bölümünde ünlü veya ünsüz hayvan sever dostlarımızın hayatlarına konuk oluyor, onlarla keyifli söyleşiler yapıyoruz.

Hikâyeler bölümünde iki yazarımız var.

Burak Kaya'nın hayvanların dilinden yazdığı, eğlenceli kısa hayvan öykülerini keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Bir diğer hikâye yazarımız ise Hasan Öztürk. Daha çok çocuklara yönelik, hayvan sevgisini anlatan kedili, köpekli hikâyelerinin yanı sıra, hayvanların dilinden yazdığı türküleri Hayvan Türküleri adını verdiğimiz bölümde bulabilirsiniz.

Duyuru ve Haberler bölümünde gündemdeki hayvan haberlerini yayınlıyoruz.

Profesyonel Köpek Eğitimcisi Neşe Öztürk Pozitif Köpek Eğitimi köşemizin yazarı. Köpeğimize eğitim verirken nelere dikkat etmeliyiz, hangi eğitim ne zaman alınmalıdır, eğitimde doğru bilinen yanlışlar gibi faydalı konuları bizimle paylaşıyor.

Türkiye'nin ilk ve tek vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha Derbent'te Minik Pati'nin kadrosuna dâhil oldu. Vahşi doğada çektiği fotoğraflardan oluşan albümünü Vahşi Doğa köşemizde bulmanız mümkün. Süha Derbent önümüzdeki günlerde vahşi doğada yaşadıklarını da bizimle paylaşacak.

Hayvanlarımızın ve hayvan sahiplerinin burçlarını ve burçların birbirleri arasındaki uyumunu anlatan Hayvan Burçları köşesi hayvan sahibi herkesin dikkatini çekiyor.

Kısaca Minikpati.com insanları demoralize etmeden bir yandan sahiplendirme çalışmaları yapan, bir yandan da insanlara günlük hayatta uygulayabilecekleri pratik ve sağlıklı bilgileri vermeye çalışan bir web sitesi.

Özellikle işkence hikâyelerinin, felaket tellaklarının ya da yaralı hayvanlar üzerinden prim yapanların haberlerini Minik Pati'de yayınlamıyoruz. Çünkü, bizim amacımız, negatif duyguları değil, pozitif duyguları ortaya çıkarmak. Sizlerin zamanı ve enerjisi bizim için çok değerli.

Minik Pati'de dinamik bir banner hazırladık. Bu bannerda sadece yuva arayan hayvanların fotoğrafları yer alıyor. Sitedeki ilanlar güncellendikçe bannerdaki fotoğraflar otomatik değişiyor. Web sitesi sahiplerinden bu bannerı sitelerinde yayınlamaları için destek bekliyoruz. Çünkü bu banner sayesinde çok çabuk yuva bulabiliyoruz. Banner'ları sitenize yüklemek için tıklayınız.
 

Minik Pati