Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Hukuk Köşesi

Apartmanda Yaşayan 40 Kedili Aile


Merhaba,
Bizim apartmanın en alt dairesinin kat maliki evde 40‘a yakın kedi besliyor. Apartmanda inanılmaz bir koku mevcut. Sürekli komuşuyuz sorun çıkmasın diye uyardık ama bir çare bulamadık. Son toplantıda kedilerin kokusundan aparmanın 9 malikinin rahatsız olduğuna ilişkin bir karar ve dava açıp kedilerin tahliyesine ilişkin karar aldık. Ne yapmamız gerekiyor yardımcı olursanız seviniriz.


Yanıt

İlgili kararın icraya konulması yoluna giderek icra memuru araclığı ile ilgili kararın icrasını sağlayabilirsiniz
Yanıtlayan: Av. Şafak HERDEM


ÖNEMLİ UYARI: Yöneltilen sorulara verilen cevaplar olayın yargısal sürece taşınması halinde hiçbir şekilde teminat ve güvence olarak kabul edilmemelidir. Her somut olayın kendine has oluş ve gelişimi göz önüne alınmalı, yargılamanın usul ve esasa ilişkin kuralları çerçevesinde, bir uzman desteğine gereksinim olduğu unutulmamalıdır.

Avukat Şafak Herdem'e sorularınızı iletmek için tıklayınız.

Tüm Hukuk Köşesi Haberleri