Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Basında Minik Pati

16/05/2008 Erkayalar A.Ş Basın Bülteni


16.05.2008 Erkayalar A.Ş İnternet Sitesi Basın Bülteni Haberi görmek için tıklayın.

'Minik Pati' fotoğrafları yarışıyor, Canon ödüllendiriyor!

Şehir sizin! Belki bugün kadrajlarda cami avlusunda kümelenen güvercinler var, belki balıkçıların kovasından balık aşıran kediler. Ya da yeni çiçek açan ağaçta birbirlerine yer vermek istemeyen karga ile kedinin "gag" düellosuna karşılık kadraja, belki de hiç bu kadar yakından görmediğiniz patinin tırnakları girecek.

Kurulduğu 2006 yılından bu yana çok sayıda sokak hayvanının yuva bulmasına, sahipsiz dişi sokak kedilerinin özel kliniklerde kısırlaştırılmasına ve barınaklar için çeşitli destek kampanyaları düzenlenmesine ön ayak olan Minikpati.com, 'hayvanlar insanlardan uzaklaştıkça, insanlar da doğasından uzaklaşır' inancıyla keyifli bir fotoğraf yarışmasına imza atıyor. Tüm hayvan severlere ve fotoğrafa ilgi duyan herkese açık olan 'Sokaklar hayvanlarla güzel' adlı yarışma, Canon'un destekleriyle gerçekleşiyor.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin öncelikle Minikpati.com sitesine üye olmaları ve daha sonraki işlemlerde Minikpati.com sitesine üye olunan e-posta adresini kullanmaları gerekiyor. Yarışmaya katılacak adaylar, çektikleri fotoğrafları en geç 15 Temmuz 2008 tarihine kadar minikpatifoto@gmail.com adresine gönderecek.

Ödül töreni barınakta!

Gönderilen fotoğraflar, Canon Eurasia Pazarlama İletişimi Müdürü Beyza Çarkacı, Erdal Kınacı, Hacer Kaya, Kemal Gül, Ömer Serkan Bakır, Süha Derbent ve Ümran Davran'dan oluşan jüri tarafından 22 Temmuz tarihine kadar değerlendirilecek. Yarışmanın ödül töreni 2 Ağustos'ta Üsküdar Barınağı'nda yapılacak. Yarışmanın birincisine Canon tarafından 1.000 YTL değerinde hediye çeki, ikincisine 500 YTL değerinde hediye çeki, üçüncüsüne ise 300 YTL değerinde hediye çeki verilecek. Mansiyon ödülü ise Canon Pixma iP3500 yazıcı.

Tüm Basın Haberleri